Awarie

Czasem się zdarza, że instalacje nie funkcjonują tak jak tego oczekujemy. Powody takiego stanu rzeczy mogą być różne i nie zawsze są to błędy wykonawcze.

Masz awarię? Jesteśmy zawsze na czas!

Dobry Hydraulik z Piaseczna oferuje dojazd do klienta na terenie Piaseczna i okolic. Tylko szybka reakcja może uchronić domostwo czy przedsiębiorstwo przed eskalacją strat – zarówno materialnych jak i finansowych.

 

 

 

Hydraulik Piaseczno – awarie sieci gazowych

Najczęściej spotykane przez nas awarie sieci gazowych związane są z rozszczelnieniem się połączeń, korozją przewodów przesyłowych lub wynikają z uszkodzeń mechanicznych. Kolejną przyczyną może być starzenie się materiałów uszczelniających. Starsze instalacje wykonywano głównie z rur metalowych, do uszczelnienia których wykorzystywano pakuły lub taśmy teflonowe. Obecnie nadal stosuje się rurociągi metalowe, a do ich uszczelnienia wykorzystujemy sznurek teflonowy.

Awaria sieci gazowej to dla naszego życia i mienia najniebezpieczniejsza usterka, dlatego jeśli w naszym domu poczujemy zapach gazu, należy niezwłocznie zakręcić główny zawór odcinający gaz do budynku (znajdziemy go w żółtej skrzynce), a następnie wezwać fachowca.

Przy tego typu awariach sieci gazowych wykorzystujemy certyfikowane detektory gazu, dzięki którym mamy 100-procentową pewność, że awaria została usunięta.

Hydraulik Piaseczno – awarie sieci wodociągowych

Najbardziej niebezpieczne w domu, oprócz gazu, są wodociągi, gdyż tu także mamy do czynienia z medium pod wysokim ciśnieniem. Przyczyną mogą być pęknięcia instalacji, nieszczelności połączeń, awarie armatury wodociągowej, uszkodzenia mechaniczne.

W przypadku awarii sieci wodociągowych również ważny jest czas reakcji, aby nie doszło do zniszczenia mienia przez wydostającą się z sieci wodę.

 Dobry Hydraulik Piaseczno – awaria kanalizacji

Awaria kanalizacji potrafi uprzykrzyć życie jak żadna inna. Powody niesprawności to najczęściej zaniedbania użytkowników. Do usuwania tego typu usterek używamy m.in. sprężyny ręcznej, sprężyny mechanicznej, a w najtrudniejszych przypadkach konieczne jest zastosowanie ciśnieniowej metody udrażniania rur.  

Hydraulik Piaseczno – awaria sieci CO

Nadchodzą chłody, a kaloryfery nie chcą grzać? Bardzo często przyczyną tego jest zapowietrzenie się instalacji. Uzupełnienie czynnika grzewczego do wymaganego ciśnienia najczęściej rozwiązuje ten problem.

Zdarzają się też blokady spowodowane odkładaniem się kamienia kotłowego czy innych zanieczyszczeń z instalacji.